Kaçak Algılama Sistemleri

Sistemlerimiz

Çevreye zarar verebilecek ve patlama, yangın riski bulunan sıvıların çift cidarlı tanklarda depolanması ve transferlerinin çift cidarlı borularla yapılması bu risklerin sınırlandırılması için kaynakta alınacak önlemlerdir.

SGB tarafından üretilen Basınçlı ve Vakumlu Tank ve Boru Kaçak Dedektörleri iç ya da dış cidarda oluşacak bir sızıntıya karşı 24 saat / 365 gün izleme sağlayan sistemlerdir. Tank ve boru hatlarının ebatları, depolanan sıvının türü, basınç altında olup olmadığına bağlı olarak değişik modeller mevcuttur.

SGB Vakum ve Basınç tipi Kaçak Dedektör Teknolojisi sayesinde Tank içinde depolanan yada bir br boru hattı ile transferi yapılan sıvıların ortama yayılması engellenebilmekte bu sayede çevre kirliliği, patlama ve yangından korunma en üst seviyede sağlabilmektedir. 

SGB-petrol-station-scaled

Avrupa'da Yürürlük Uygulamaları

TS/ EN 13160; Tank ve borularda kullanılan değişik sınıflardaki kaçak belirleme sistemlerinin uygulamalarını göstermektedir ve 2003 yılından itibaren Avrupa da yürürlüğe girmiştir.

Avrupa Birliği Çevre Politikaları gereği Çift cidarlı tanklarda ve Boru Hatlarında azami koruma sağladığı kanıtlanmış olan “Sınıf 1” tipi (Basınçlı ve Vakumlu ) sitemlerin kurulmasını istemektedir. Şirketimiz TSE 12820 kapsamında istenen Tank ve Boru kaçak detektörlerini temin etmektedir. 

Kullanım Alanları

Akaryakıt istasyonları tank ve boru sistemleri.

Petrol ve türevlerinin depolandığı tesisat ve terminaller.

Kimyasal madde üretim ve depolama tesisleri.

Rafineriler, Petrokimya tesisleri,

Fabrikalarda yer alan yağ, yakıt, kimyasal madde, solvent tankları.

Jeneratör tankları.

Ürünlerimiz