Galvaniz Boru ve Fittings

Ürünlerimiz

Galvaniz Boru ve Fittings, galvanizasyon işlemi sayesinde paslanmaya ve korozyona karşı mükemmel bir direnç sağlar. Bu özellik, ürünlerin uzun ömürlü olmasını ve zorlu çalışma ortamlarında bile dayanıklılığını korumasını sağlar. Ayrıca, güvenli su iletimi için iç yüzeyde pürüzsüzlük ve düzgünlük sağlar.

galvaniz borular
gi fittings 1508329

Galvaniz Ürün Çeşitleri

Deveboynu

Manşon

Dirsek

Reduksiyon

Rakor

Tee

Kruva

Tapa

Somun

Ürün Standartları

Trakya Döküm temper dökme demir fittingleri, Avrupa temper dökme demir fitting standardı EN 10242 Dizayn sembolü “A” ve uluslararası fitting standardı ISO 49 normlarına uygun olarak üretilmektedir.

Her iki standartda temper dökme demirden imal edilen dişli boru fittinglerin sahip olması gereken dizayn ve performans kriterlerini tanımlamaktadır.

Trakya Döküm fittingleri her iki standardın tüm gerekliliklerini yerine getirecek şekilde ve aşağıda belirtilen basınç ve sıcaklık limitlerinde tüm akışkan ve gazların (hava, su doğal gaz, sıvı yakıtlar vs.) taşınmasına uygun olarak üretilmektedir.

Sızdırmazlık

Sızdırmazlık için halkalı rakorların yatakları kullanılmadan önce temizlenmeli ve yağlanmalıdır. Içme suyu uygulamalarında ise, içme suyunda kullanıma uygun diş sızdırmazlık malzemesi ile (örneğin DIN 3066’a uygun diş sızdırmazlık pastası ile) temizlenmeli ve yağlanmalıdırlar.

Dişler

Trakya Döküm fittinglerinin dişleri ISO 7-1 normlarında belirtilen diş ölçülerine uygun olacak şekilde iç dişler paralel (Rp) ve dış dişler 1/16 konik (R) olarak imal edilmektedir. ISO 228/1 standardına uygun dişler G ile sembolize edilmiştir.